bannerr
Arsanızı Biz Satalım
1000+ Üzerinde başarılı satış.
TR | EN | AR
Müşteri Temsilcisi
Arnavutköyde Devlete Özel Arsa
GERİ DÖN

İstanbul'da yıllardır yatırım için önerilen klişeleşmiş bölgelerde yatırım yapmak artık eskisi gibi çok cazip değil. Çünkü yeni projeler İstanbul'un merkezinde yer alan ilçelerin aksine şehrin dışına doğru olan bölgelerde yükselmeye başlıyor.

Son açıklanan Çılgın Proje; Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve iki yeni şehir projesi de İstanbul'un merkezi bölgelerine uzak noktalara konumlandırılmalarından ötürü yatırımcıyı kendisine doğru çekiyor. Zaten bu dev projelerin uygulanacağı alanlara yüzeysel olarak bakıldığında da bir birinden uzak olmayan ve bir birini tamamlayan projeler olduğu ortaya çıkıyor. Bu da akıllara havalimanı, köprüsü, denizi ve yerleşim alanları ile şehrin kuzeyinde ''Geleceğin İstanbul'u mu şekilleniyor?'' sorusunu getiriyor.

Yatırım noktasında ulaşım faktörünü ön planda tutanlarında içi rahat olsun. Çünkü ileriye dönük ulaşım projelerine ve yatırımlara bakıldığında çok kısa zaman içinde İstanbul'un her tarafına çok rahat bir şekilde ulaşımın sağlanacağı da çok net bir şekilde görünüyor. Sadece raylı sistemler noktasında İBB raylı sistemler müdürlüğünün hali hazırda devam eden metro çalışmalarına ilave olarak 20'ye yakın yeni metro hattı projesi bulunuyor.

YATIRIMLAR KUZEYE DOĞRU KAYACAK

İstanbul'da gayrimenkul sektörünü etkileyen çok önemli gelişmelerin yaşandığını ve 3. havaalimanı, 3. köprü, yeni şehir projeleri, kentsel dönüşüm alanları ile öne çıkan yeni cazibe merkezlerinin olduğunu söyleyen TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç, mevcut yapı ve yerleşim yoğunluğunun yapılan yatırımlar ile kuzeye kayacağının altını çizerek, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Ümraniye Sancaktepe, Tuzla ve Pendik'in yeni yatırımlara açık bölgeler olduğunu ve yeni projelerin tam anlamıyla hayata geçmesiyle birlikte bu bölgelerdeki arsa fiyatlarının tavan yapacağını söyledi.

KÖPRÜ VE HAVALİMANI ÇEVRESİNDE FİYATLAR UÇTU

Üçüncü köprü ve üçüncü havalimanının yakınlarında yer alan bölgelerin ulaşımlarının çok daha kolaylaşacak olması nedeniyle bu bölgelerin daha da değerleneceğinin düşünüldüğünü vurgulayan Boztunç, bu bölgelerde yer alan gayrimenkullerin metrekare fiyatlarında projeler açıklanmadan önceki rakamlara göre neredeyse iki katı oranında artış yaşandığını söyledi.

ARNAVUTKÖY DİKKAT ÇEKİYOR

İstanbul'da kaçak yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerin başında Arnavutköy'ün yer aldığı, fakat 3. havalimanına yakınlığı ve 3. köprünün bağlantı yollarının üzerinde yer alması nedeniyle tüm gözlerin üzerine çevrildiği bir bölge haline dönüştüğünü ifade eden Boztunç, bölgedeki arsaların fiyatlarında yaşanan artışların da çok dikkat çekici olduğunu dile getirdi.

4 BÖLGEDE YÜZDE 70 ARTIŞ OLDU

Yapımı planlanan 3.havaalanı çevresinde özellikle de Tayakadın, Durusu, Yeniköy ve Karaburun bölgelerindeki fiyatlarda ortalama yüzde 50 ile 70 oranında bir artış yaşandığını sözlerine ekleyen Boztunç, kısa süre içinde ciddi oranda artışlar yaşanan bu bölgenin Avrupa yakasında yeni projelerden etkilenecek en önemli bölgelerden biri haline dönüşeceğini vurguladı.

GÜVELİK VE LÜKSÜN VAZGEÇİLMEZ ADRESİ SARIYER OLACAK

3. köprünün geçeceği güzergâh üzerinde yer alan Sarıyer'in de son dönemde prim yapan bölgeler arasında yerini aldığını dile getiren Boztunç, gelecekte İstanbul deprem haritasında en sağlam bölge olarak görülen Sarıyer'in güvenlik ve lüksü bir arada isteyenler için vazgeçilmez olacağını belirterek, özellikle de Zekeriyaköy ile Uskumruköy bölgesinin imar çalışmaları ve tünel inşası sonrasında popülaritesini arttığını ifade etti.

ESKİ BALIKÇI KÖYÜNÜN KADERİ DEĞİŞİYOR